Blogi – osobiste oraz firmowe – co je rozróżnia?

W jaki sposób wypromować swojego bloga? To zapytanie, które zadają sobie dziesiątki blogerów w Polsce. Być może młodzi ludzie pragną mówić o tematach istotnych nie tylko dla siebie jako osoby. Pragną coraz to częściej wyrazić sprzeciw, na przykład wobec gigantycznych podatków lub też przeciwko kapitalizmowi, który okazuje się co raz to gorszym systemem.

Jednak kiedy ich blog jest mało znany, to ich wpisy na stronie są kolejnym bełkotem czy też słowami, których nikt nigdy nie przeczyta. Rzeczywiście świeży bloger na początku rozsyła własny odsyłacz. Na początku do najbliższych kolegów, następnie do dalszych osób – na przykład z listy mailingowej. Kiedy adres trafi w należyte miejsce i w profesjonalne ręce, możemy liczyć na to, że w krótkim czasie rozpocznie go czytać parę osób, a w następnej kolejności kilkanaście, kilkaset oraz tak dalej.

Należałoby niemniej jednak zaznaczyć, iż czytanie bloga przez paręset ludzi dla blogera z Polski byłoby prawdziwym sukcesem w tejże dziedzinie – przetestuj http://www.usmieszek.pl/. Przeważnie blogerzy cieszą się kiedy ich blogi czyta kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt osób. Mimo tego, że firmy wolą zakładać służbowe profile na przykład na portalu społecznościowycm Facebook bądź też Stworzona przez nas Klasa, to i tak większa część z nich w dalszym ciągu stawia na tworzenie blogów firmowych.

Praktycznie każda pokaźniejsza jednostka gospodarcza ma swój blog, na jakim odpowiedni pracownik umieszcza notki dotyczące najistotniejszych wydarzeń. Nie tylko z życia firmy jednakowoż również z otoczenia oraz całej branży. Weźmy na przykład serwis muzyczny – MySpace. Jest to zagraniczna platforma, jaka dopiero od paru ostatnich lat jest kultowa wśród krajowych internautów. Na głównej stronie internetowej umiesczane są wielkie, rzucające się w oczy reklamy najistotniejszych wydarzeń w życiu fanów muzyki. Ale prócz tego pracobiorcy witryny MySpace umieszczają na serwisu społecznościowym na Facebook’u newsy z odsyłaczem do bloga Myspace. Zwykle znajduje się on na stronie internetowej MySpace. Nie jest zakładany oddzielnie, bo ogromne firmy mają odpowiednie zaplecze oraz słusznych pracowników, jacy zdają sobie sprawę z tego jak korzystnie zrobić bloga firmowego.

Dodaj komentarz