Ciąża po poronieniu

Ciąża po poronieniu, ciąży pozamacicznej lub zaśniadowej jest często trudnym okresem dla kobiet i ich partnerów. Może nieść ze sobą mieszankę nadziei i strachu, z którymi trudno sobie poradzić.

Radzenie sobie z lękiem i innymi uczuciami związanymi z ciążą

Możesz odczuwać mieszane emocje; od ostrożnego optymizmu jednego dnia do przytłaczającego niepokoju następnego. Możesz czuć się bardzo czujny, próbując wykryć wszelkie możliwe objawy poronienia lub ciąży pozamacicznej. Ponowna ciąża może czasami być pocieszająca i łagodząca poczucie straty. Ale możesz też czuć się winna lub martwić, że zapomnisz o ostatniej ciąży.Wiedz, że twoje uczucia, jakiekolwiek by nie były, są normalne i zrozumiałe, biorąc pod uwagę to, przez co przeszedłeś. ile miesięcy trwa ciąża?

Mówienie o ciąży po poronieniu*

Dla niektórych osób rozmowa z rodziną i przyjaciółmi może być kluczowym źródłem wsparcia podczas ciąży po stracie. Na początku ciąży Ty i/lub Twój partner możecie chcieć powiedzieć o tym bliskim osobom, aby w razie potrzeby mogli zaoferować wsparcie. Ale możesz też czuć się niechętnie, aby im powiedzieć, dopóki nie będziesz w ciąży.

Pomocne może być podzielenie się swoim samopoczuciem ze swoim lekarzem rodzinnym, położną lub zespołem ds. wczesnej ciąży. Możesz chcieć poinformować ich o wcześniejszej utracie ciąży i przedyskutować możliwość dodatkowych badań i/lub USG. Podczas pandemii koronawirusa możesz mieć bardzo ograniczony dostęp do swojego lekarza rodzinnego, ale Twoja położna i zespół wczesnej ciąży nadal dołożą wszelkich starań, aby Cię wesprzeć.

Dostęp do wczesnych i regularnych badań USG jest również bardzo prawdopodobnie obecnie ograniczony, a wiele szpitali zezwala na wizytę tylko kobiecie poddawanej badaniu, aby zmniejszyć ryzyko. Wiemy, że może to być denerwujące, ale ma to na celu zmniejszenie ryzyka dla Ciebie, personelu i innych pacjentów. Wiedz, że zawsze możesz zadzwonić do zespołu wczesnej ciąży, jeśli masz niepokojące oznaki lub objawy, a oni doradzą Ci dalsze kroki i zaproszą Cię, jeśli uznają, że jest to najlepsze.

Jeśli wcześniej miałaś ciążę pozamaciczną, ważna jest wczesna ocena, albo poprzez badanie USG, albo przez telefon, dlatego skontaktuj się ze swoim oddziałem wczesnej ciąży – zobacz tutaj.

Wczesne skanowanie może dać pewność, ale może też nie, zwłaszcza jeśli sprawy nie wyglądają tak, jak powinny. Nawet jeśli wszystko wygląda dobrze, nadal możesz się martwić, że znowu wszystko może pójść źle – niepokój, który wiele kobiet i ich partnerów odczuwa po wcześniejszej stracie lub stratach. Dlatego dzielenie się swoimi przemyśleniami i uczuciami z ludźmi, którzy są lub byli w podobnej sytuacji, może przynieść pociechę. Na naszym forum internetowym znajduje się sekcja dla osób, które są w ciąży po stracie, lub możesz dołączyć do naszej grupy na Facebooku Ciąża po stracie.

Mamy również grupę wsparcia Pomocne może być również przeczytanie artykułu Amy, opublikowanego w magazynie Stylist na początku Tygodnia Świadomości Utraty Dziecka 2019.

Ty i/lub Twój partner możecie zadzwonić lub wysłać e-mail na naszą poufną infolinię dotyczącą utraty ciąży, aby uzyskać informacje i wsparcie, lub jeśli chcesz po prostu z kimś porozmawiać – lub dowiedzieć się o innych usługach wsparcia stowarzyszenia poronienia.Możesz również rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy, takiej jak poradnictwo specjalistyczne, aby poradzić sobie z trudnymi uczuciami.

Co jeszcze może pomóc W ciąży po utracie.

Możesz przeczytać naszą ulotkę na temat ciąży po poronieniu, która zawiera sugestie kobiet i ich partnerów na temat tego, co było dla nich pomocne podczas ciąży po poronieniu, ciąży pozamacicznej lub ciąży zaśniadowej.Mamy zbiór historii, którymi podzielili się z nami ludzie na temat ciąży po utracie dziecka, w tym:

Gemma dzieli się swoją historią ciąży po nieudanym poronieniu

Rebecca pisze o swojej ciąży po poronieniu w wieku 18 tygodni

Cathy opowiada, jak zaszła w ciążę po 3 stratach, w tym ciąży zaśniadowej

Angie opowiada, jak czuła się w ciąży po 2 stratach

Sally miała 6 strat, w tym ciążę pozamaciczną i pisze o radzeniu sobie ze swoimi uczuciami podczas ciąży

 

Dodaj komentarz