Co jeść podczas ciąży? Wypróbuj i dbaj o zdrowie

Regularna dieta jest posadą wyśmienitego samopoczucia matki i rozkwitu naszego potomka. Nie wypada żywić się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej aniżeli pospolitej diecie. W ciąży może się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienie oraz późniejsze trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych trzeba uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Co więcej dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Nie zapominać trzeba również o żelazie, jakiego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego mnóstwo warzyw i owoców co zagwarantuje przyszłej mamie harmonijną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu oraz relaksu. Wskutek tego przyda się codzienna drzemka oraz wypoczynek z nogami uniesionymi lekko do góry. Taka pozycja ma prawo obniżyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Dama w ciąży ma starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać swoje samopoczucie w każdy możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Można uczęszczać na masaże, uprawiając jogę dla kobiet ciężarnych oraz w głównej mierze niemało przebywać na rześkim powietrzu. Ostrożny drobny wysiłek odpowiednio wpływa na krążenie, to właśnie dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

Skutkiem tego w trakcie ciąży warto jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie wolno uprawiać niemniej jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ślicznych, od czasu do czasu męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie i spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega nieco inaczej, dlatego warto dowiedzieć się czego wolno spodziewać się na sali porodowej. Bardzo właściwym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia i rozmowa z lekarzem prowadzącym lub położną. Żaden niemniej jednak lekarz, położna czy inna osoba nie jest w stanie opisać dokładnie, jak będzie przebiegał poród konkretnej damy.

Dodaj komentarz