Czarter jachtów – czy to fajna atrakcja?

Większość osób decyduje się na zaplanowanie urlopu w najgorętszym okresie wakacyjnym. To wymowne, w końcu wszyscy liczą na to, że w lecie będzie panowała piękna pogoda, dopisze słońce oraz wiatr, a na dodatek daje to okazje na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną, bowiem dzieci mają wtedy wakacje szkolne. Takie rozstrzygnięcie ma jednak parę niezaprzeczalnych wad.

Po pierwsze, w tym sezonie na ferie wyjeżdżają niemal wszyscy. W rezultacie zamiast spędzić przyjemnie czas żeglując po cichych i czystych jeziorach, wolno zafundować sobie nerwowy czas w zatłoczonych mazurskich przystaniach pełnych wędrowców z różnych kierunków Polski i świata. Nie zawsze jest to najlepszy i w największym stopniu komfortowy sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym przeważnie w tym najgorętszym okresie czartery jachtów są mnóstwo droższe aniżeli poza sezonem urlopowym.

Wynika to z praw rynku, który dyktuje ceny. Im więcej osób chce wypożyczyć jachty w danym okresie, tym wyższe ceny może podyktować jednostka gospodarcza, jaka ma je w swojej ofercie. Może się nawet okazać, iż nie uda się wynająć łódki w wymarzonym terminie, ponieważ sporo ludzi podpisuje umowy czarterowe z wybranymi jednostkami z dużym wyprzedzeniem, pragnąc mieć stuprocentową gwarancję, iż jacht będzie do ich dyspozycji dokładnie wtedy, kiedy zaplanowali.

Próbując wynająć łódkę w ostatnim momencie wolno niestety zostać z niczym, a wówczas wakacje staną pod znakiem zapytania. Jeżeli już ktoś decyduje się na pływanie w czerwcu, lipcu lub też sierpniu powinien zająć się preparacjami dużo wcześniej. Natomiast zdecydowanie poprawniejszym pomysłem jest czarter jachtów poza sezonem. Do wyboru są między innymi łodzie motorowe kabinowe. Wolno wtedy przebierać w ofertach korporacji, wybrać od początku do końca taką łódkę, o jakiej się marzy, a na dodatek cena, jaką trzeba będzie zapłacić, będzie niższa.

Zaletą takiego pomysłu jest też to, że mazurskie jeziora nie są wówczas tak zatłoczone, wobec tego można w rzeczywistości weselić się ich urokiem oraz w pełni korzystać z odpoczynku pod żaglami.

Dodaj komentarz