Czy retusz zdjęć produktowych jest ważny?

Jeżeli przymierzasz się do zakupu jakiegokolwiek produktu, z pewnością chcesz mieć stuprocentową pewność, co dokładnie kupujesz. Nie chcesz chyba wydać swoich pieniędzy na marne, prawda? Właśnie dlatego sklepy internetowe inwestują w zdjęcia produktowe i dbają o to, aby były maksymalnie atrakcyjne, a przy tym zgodne z rzeczywistością.

Jak wygląda retusz zdjęć produktowych?
Od razu spieszymy z wyjaśnieniem – fotograf produktowy, przeprowadzający retusz, nie zakłamuje rzeczywistości. To etap postprodukcyjny, który ma na celu uwypuklić rzeczywistość w sposób naturalny. Zazwyczaj w ramach takiego retuszu usuwa się tło, aby przedmiot mógł zaprezentować się na nieskazitelnie białej przestrzeni. Wówczas potencjalny kupujący może wygodnie przeglądać obrazy, aby dostrzec wszystkie szczegóły konkretnego przedmiotu.

Ciekawym uzupełnieniem retuszu zdjęć produktowych jest także dodanie specjalnego cienia. Wówczas produkt, choć widnieje na monitorze, staje się namacalny, jakby wręcz wystawał przez ekran. To efekt świetnie udoskonalający przedmiot – produkt staje się znacznie atrakcyjniejszy i lepiej się prezentuje.
Do retuszu zdjęć produktowych zalicza się także działania mające na celu udoskonalić detale. Czasami precyzyjnie wykonana fotografia może pokazać zbyt wiele szczegółów niewidocznych gołym okiem jak np. Drobinki kurzu, ryski. Podczas retuszu specjalista stara się w stu procentach odzwierciedlić rzeczywistość, poprawiając intensywność barw oraz ostrość.

Czy warto zainwestować w retusz zdjęć produktowych?
Sprzedajesz produkty przez internet? Dajesz klientom katalogi lub ulotki? W takim razie retusz zdjęć produktowych powinien Cię zainteresować. Tym prostym i niedrogim sposobem uda Ci się w pełni uatrakcyjnić wszystkie fotografie, aby maksymalnie skupiały uwagę odbiorcy i zachęcały do zakupu.
Nie musisz od razu zamawiać retuszu dla wszystkich swoich produktów. Wypróbuj tę metodę dla kilku, szczególnie ważnych pozycji i obserwuj efekty. Możesz stopniowo inwestować, jeżeli Twoje oferta jest szeroka.

Dodaj komentarz