Fale oraz skręt – fryzura, jaka odmładza

Loki potrafią mieć wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Legendarne wielbicielki tego stylu, popularne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub też Marlena Dietrich, czyli ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na duże wyjścia oraz gale. W tej chwili robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, usztywniona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy.

Wolny czas na niedbałość i choć iluzoryczny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, że skręty będą miały czytelną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeżeli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten podkreśli również optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać w następstwie tego o tym, by zatroszczyć się o właściwy odcień..

Nienagannie nadają się do tego kremy do stylizacji. Najlepszy look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki pociągająca, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej zaletą jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni znacznie prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to wyłącznie z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych oraz długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej również za pomocą rujnującej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Obecnie jest to rezultat niezmiernie prosty do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie odmienić nasz image, czyniąc twarz intrygującą oraz przy tym całkowicie odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Żeby go zdobyć potrzebujemy względnie niedużego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, należy wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma i nawinąć je na grube wałki. Zostawić do kompletnego wyschnięcia i gotowe, wystarczy rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz