Holandia mekką rowerów – czemu tak jest?

Jeszcze parę lat temu możliwego Kowalskiego wypada było zmusić do tego by wsiadł na rower elektryczny i jechał nim na przejażdżkę, do sklepu, do rodziny czy gdziekolwiek indziej. Oczywiście w owym czasie w naszym kraju panowała powszechna szpanerka szeroko rozumianą jazdą samochodami, najprzyzwoiciej aby była ładna pogoda, bo wtenczas tak nazywanych zimnych łokci na ulicach nie brakowało. Jednakże minęło zaledwie kilka lat i obraz przeciętnego Kowalskiego zmienił się diametralnie. Zamiast siadać do samochodu wybiera rower elektryczny co jest jakby to ogłosić ewenementem, jaki jednoznacznie ukazuje, że w naszym kraju rowery elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Naturalnie im lepsze rowery elektryczne tym porządniej, jednak trzeba błyskawicznie ostudzić emocje dużej grupy osób oraz jednoznacznie dać do zrozumienia, że obecnie ceny rowerów na naszym rynku są niezwykle wysokie, co niestety sprawia, iż niewielu naszych rodaków tak de facto stać na to, aby nabyć sobie odpowiedni rower, którym można byłoby jechać do pracy czy również na przejażdżkę rowerową – wskutek tego przetestuj rower elektryczny cena. Niemniej jednak oraz tak warto wyodrębnić, iż coraz pokaźniejsza liczba naszych rodaków z zapałem na rower elektryczny siada, dzięki czemu sporty rowerowe w naszym kraju cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Skonstruowany przez nas kraj wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć od zachodniej Europy, gdzie ludzie zdają sobie sprawę z tego jak czerpać garściami z życia i wykorzystywać je w jak perfekcyjny sposób. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o rowery elektryczne bowiem tego również od naszych okcydentalnych sąsiadów powinniśmy się uczyć. Chodzi tu przede wszystkim o kwestię powiązaną z jazdą na rowerach każdego dnia, rezygnując tym samym z jazdy samochodem oraz staniu w ciągłych korkach. Idealnym przykładem w tym wypadku jest Holandia, gdzie każdy holender posiada rower, jakim nie tylko jeździ w weekendy jednak również oraz codziennie do pracy, na zakupy do szkoły oraz wielu innych miejsc. To pokazuje jak roztropnym rozwiązaniem jest jazda na rowerze, które nie tylko są doborową metodą na relaks, ale też jest to genialne rozwiązanie dla osób mających z szeroko rozumianym sportem komplikacje. Godzinna jazda na rowerze każdego dnia powoduje, że po krótkim czasie zamieniamy się w ludzi z piękną figurą. Właśnie dlatego także powinniśmy bez dwóch zdań uczyć się od osób z Holandii i wielu innych krajów, że rower elektryczny to nie obciach, a wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz