Idealny drink na letnią ochłodę – Pina Colada

Doskonały trunek na wakacyjną ochłodę to bezsprzecznie Pina Colada. Serwis tematyczny, który opisuje drinki z wszystkich krajów, Tragos Del Mundo to miejsce, w jakim wobec tego musiał się znaleźć ten przepis. Pod adresem https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ można odnaleźć dokładny sposób przygotowania Pina Colady a także zapoznać się z legendą trunku nad wyraz dobrze wszystkim znanego. Pina Colada – to nazwa, jakiej nikomu nie ma potrzeby prezentować. To trunek zwłaszcza popularny na Karaibach. Sławę zyskał w 1979 roku, za pomocą hitu The Pina Colada Song, w wykonaniu Ruperta Holmesa. {Sposób zrobienia drinka jest łatwy. Można go znaleźć na oficjalnej ewidencji drinków IBA. Będą osoby, które do podstawowego przepisu wlewają nieco więcej rumu kokosowego, co uzależnione jest od ich odczuć smakowych.

Często dodawany jest także sok ananasowy, zamiast kawałków owocowych. Składniki niezbędne do zrobienia Pina Colady to: czterdzieści pięć mililitrów rumu kokosowego, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, 90 ml soku ananasowego, a także trzy kostki lodu. Przygotowanie Pina Colady nie zajmuje nikomu dużo czasu. Trzeba albowiem włożyć lód do miksera i wlewać poszczególne elementy składowe po kolei: rum, mleko kokosowe oraz sok ananasowy. Wszystko trzeba mieszać aż lód nie zostanie dokładnie zmiażdżony.

Powoli nalewa się otrzymany napój bez piany do szklanek. I wówczas jest gotowy do wypicia. Pina Colada to smaczny, słodszy karaibski drink alkoholowy. Przygotowywany z jasnego rumu, trzeba podać z lodem, plastrem cytryny, jak i plasterkiem ananasa. Bardziej ekskluzywna propozycja sugeruje, że Pina Coladę podaje się w wydrążonym ananasie. Żeby uzyskać delikatną wersję trunku, wymagane części składowe warto zamieścić w blenderze. Szczegółowy przepis, umieszczony na stronie Tragos Del Mundo pozwoli prędko naszykować najlepszy drink na urlopową ochłodę.

Dodaj komentarz