Jak skutecznie ciąć? Zadbaj o narzędzia i należyte tarcze

W wielu przypadkach ludzkość zdołała się przekonać, że wystarczy drobna przeszkoda na drodze, by zniweczyć wielkie projekty. Tak brzmiał początek przemówienia prezesa najogromniejszej polskiej firmy, fabrykującej dodatki dla budownictwa oraz przemysłu, na wręczeniu tegorocznych nagród najprędzej rozwijających się firm w stworzonym przez nas kraju. Przykładem na poparcie tej tezy ma okazję być opóźnienie w budowie tunelu łączącego Anglię z Francją. Budowniczowie nie docenili twardości skał, które otaczają brytyjskie wybrzeże. Przekłucie się przez nie było niemożliwe jak ówczesne warunki, w związku z tym potrzeba było zmienić trasę przeprawy. Kolejnym przykładem ma okazję być wiercenie tunelu w związku z budową następnej linii sztokholmskiego metra. Miasto to leży po części na skałach, co skutecznie blokowało przeprowadzenie podziemnej komunikacji w wielu dzielnicach.

Prezes wspomniał, że w jednym oraz drugim przypadku na pomoc przyszłyby ich najświeższe tarcze do cięcia drewna. Znane są od dziesięcioleci i każdy majsterkowicz wie, iż cechują się one znaczącą wytrzymałością oraz twardością, jednak nieprzerwanie za małą do wiercenia w skałach. Jednakże naturalnie polska jednostka gospodarcza wypracowała takie stopy korundu z innymi metalami dystyngowanymi, że jest to już dopuszczalne. Przeprowadzane są już prace w wierceniu szybów naftowych i na budowie linii metra w Azji.

Należy się przebić przez twarde granity, co zezwoliło na sprawdzenie jakości polskich wyrobów. Inżynierowie są zachwyceni i zamówienia na nasze tarcze korundowe płyną z kompletnego świata. Na wspomnianym przemówieniu prezesa tej firmy, podsumowanie zostało ujęte w dwóch zdaniach. Opisane na początku przypadki trudności inżynieryjnych zdołały być rozwiązane po naszej idealnej myśli, gdyby znano uprzednio takie tarcze. Zezwalałoby to na zaoszczędzenie miliardów baksów oraz uniknięcie poślizgów w oddaniu tych projektów do użytku. Poza tym fakt, iż to polska myśl techniczna przyczyniła się do powstania takiego wynalazku, świadczy o wzrastającym znaczeniu naszego kraju na ogólnoświatowym rynku. Przekazanie nagrody pozostało nagrodzone oprócz tego długimi brawami publiczności. Miejmy nadzieję, iż firma ma przed sobą dalsze lata szybkiego rozwoju.

Dodaj komentarz