Jakim sposobem prowadzić własną jednostkę? W jakim miejscu poszukiwać rad?

Jako ludzkość, a już na pewno jako populacja naszego kraju, znaleźliśmy się w niezmiernie trudnym momencie, gdzie posiadanie potomka to luksus, na jaki są w stanie sobie pozwolić jedynie wybrani. Ewidentnie każda dama ma okazję zajść w ciążę i urodzić dziecko, jednakowoż co potem? Jednym z kluczowych haseł społeczeństwa konsumpcyjnego, blisko nowości, jest status. Rzeczywiście już brak lub ewentualnie posiadanie dziecka określa stworzony przez nas status, ale jeszcze ważniejszym jego wyznacznikiem zostaje to jak wygląda, jak jest ubrane, co je, jakimi przedmiotami jest otoczone (w jakim śpi łóżeczku, jakie ma zabawki, co wisi na ścianie w jego pokoju).

Dużo osób robi autentyczny biznes na tej oczywistej potrzebie, która splotła się ze sztucznymi zachciankami konsumeryzmu, z jakiego nie sposób się wypisać, nie narażając się na wyrzucenie poza margines. Jakakolwiek matka pragnie dla swojej pociechy jak najprzyzwoiciej, równolegle dziecko staje się wizytówką całej rodziny. To jak wygląda, w co jest ubrane, jakie ma zeszyty i piórnik nabiera nadzwyczajnego znaczenia. Wszyscy widzimy na ulicy te chodzące pod czujnym okiem opiekunów miniatury dorosłych, gdzie chodnik wydaje się wybiegiem dla drobnych modeli.

W jaki sposób wygląda dzień osoby rozglądającej się za pracą? Wydaje się, że wszyscy bardzo odpowiednio zdajemy sobie sprawę z tego, na czym polega poszukiwanie oryginalnego czy też tylko dodatkowego zajęcia przez osobę, jaka z takiego czy innego powodu została źródła dochodu pozbawiona. Każdy, albo prawie każdy, znalazł się dawno temu w podobnej sytuacji i nie jest tajemnicą, iż poszukiwanie pracy to równie uciążliwe, jeżeli nie trudniejsze, zajęcie jak sama praca.

Osobisty biznes nie jest jakkolwiek dla każdego, co podkreśla serwis internetowy http://nowoczesny.net.pl/. Znakomita część społeczeństwa zdolnego do podjęcia pracy w tak nazywanej budżetówce twierdzi, może to przejaw samoświadomości, a może jedynie brak wiary w swoje siły, iż angażowanie się w prowadzenie własnej działalności gospodarczej przewyższa ich możliwości, jest niebezpieczne, wiąże się z dodatkowymi i niełatwymi obowiązkami, płaceniem składek ZUS, podatków VAT oraz dochodowego, a to tylko co poniektóre z wymienianych przez te osoby niedogodności, czy obowiązków. W pewnym sensie ich obawy są jak w najwyższym stopniu uzasadnione.

Dodaj komentarz