Jedno z najciekawszych miast na Ukrainie

Ciekawych miejsc na całym świecie jest bardzo dużo. Wśród miejsc, które znajdują się niedaleko Polski, a z całą pewnością warto je zobaczyć jest Kijów. Jest to miasto znajdujące się niedaleko rzeki Dniepr i oferujące bardzo wiele różnych interesujących atrakcji. Dla osób, które nigdy nie były w tym mieście opisujemy atrakcje, które warto poznać. Warto zwrócić uwagę, które z tych atrakcji obejmują wycieczki do Kijowa, które dostępne są na rynku.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Nie zawsze każda rekomendacja atrakcji jest warta uwagi i dlatego też trzeba zweryfikować czy to co jest polecane nas zainteresuje. Jednak mimo wszystko warto poznać kilka atrakcji, które są przez większość osób uważane za interesujące do zobaczenia.

  • Kijowskie kopuły – w Kijowie jest wiele ciekawych i interesujących cerkwi, klasztorów i katedr. Są one zwykle bardzo ciekawie zdobione i przyciągają uwagę. Wśród naprawdę ciekawych budynków związanych z wiarą wymienić należy Ławrę Peczerską czy też Sobór Sofijski. Oczywiście to nie jedyne budynki sakralne, które warto zobaczyć, jednak wszystkie cechują się niepowtarzalnymi zdobieniami.
  • Euromajdan – jest to plac, na której w 2013 rozegrały się bardzo ważne dla europy wydarzenia. Warto samodzielnie zapoznać się z tym miejscem i w miarę możliwości poznać jego historię.
  • Muzeum Czarnobyla – każdy zna to miejsce i jego historię, jednak muzeum, które znajduje się w Kijowie jest naprawdę bardzo ciekawe i interesujące. W muzeum znajduje się wiele ciekawych eksponatów związanych z katastrofą czy też propagandą tamtego okresu. Można zobaczyć także informacje o ludziach, którzy brali udział w akcji ratunkowej.
  • Pirogovo – jest to idealne miejsce dla miłośników budownictwa wiejskiego. Niestety dotarcie do tego muzeum jest dość skomplikowane.Znajduje się w nim wiele ciekawych atrakcji, które obejmują wnętrza chałup, elementy folkloru czy też wiele innych elementów. Skansen można zwiedzać zarówno samemu jak również z przewodnikiem.

Innymi miejscami, które mogą oferować wycieczki do Kijowa są między innymi pomnik matki ojczyzny, muzeum militarne, stacja metra, park wiecznej chwały czy też wiele więcej. Ciekawych miejsc w Kijowie jest jeszcze więcej i z całą pewnością każdy znajdzie te do zobaczenia dla siebie.

Dodaj komentarz