Lakierożele i inne współczesne technologie w gabinetach kosmetycznych

Jeszcze do niedawna malowanie paznokci powodowało trochę problemów, bo lakier, który został użyty utrzymywał się nie dłużej niż dwa, trzy dni a później odpryskiwał a w konsekwencji odpadał. Z tego względu ozdabianie paznokci trzeba było wybitnie nieraz powtarzać. Współcześnie sytuacja jest trochę inna, a stało się tak przez przystępność na rynku kosmetycznym lakierożelów. Są to lakiery, którymi można malować zarówno paznokcie naturalne, jak i sztuczne, pomimo tego różnią się od stereotypowych, znacznie lepszą trwałością.

Lakierożele są niezmiernie cenione wśród stylistek paznokci, a przede wszystkim mają współczesną i innowacyjną formułę, jaka na dłużej pozwala zachować ich blask i piękno – sprawdź również salon kosmetyczny Kraków. Z tego również względu lakierożele jesteśmy w stanie opisać, jako masę, jaka równolegle przypomina stereotypowy lakier do paznokci oraz żel oraz akryl.

Malując paznokcie lakierożelami wolno nie jedynie sprawić, ze są one śliczne dłużej, jednakowoż również malować je na jednolity kolor, tworzyć bezustannie modny french, a też wykonywać barwne, olśniewające wzorki na bazie podkładu. Prócz tego lakierożele mają jeszcze jedną dodatkową zaletę.

Jest nią fakt, iż przed nałożeniem warstwy lakierożelu, płytki paznokciowej nie należy malować żadnymi preparatami, a też nie wypada wykonywać procesu jej matowienia. Dzieje się tak, wobec tego, że nowoczesna technologia na bazie, której powstały lakierożele nie niszczy w żaden sposób płytki paznokciowej. Oprócz tego wystarczy nałożyć wybitnie cienką warstwę lakieru, a paznokcie wyglądają nadzwyczaj naturalnie a tym samym pięknie. Po procesie nałożenia lakierożelu konieczne jest jego utrwalenie przy pomocy lampy UV.

Fachowo położony oraz utwardzony lakierożel ma prawo utrzymywać się na płytce paznokciowej od dwóch do trzech tygodni, a to powoduje, ze nie musimy nieustannie przesiadywać w gabinecie kosmetycznym, jak to miało miejsce, kiedy tak właściwie stosowane były typowe lakiery do paznokci. Zaletom lakierożelów jest to, ze nie odpryskują one podczas wykonywania codziennych, domowych czynności. Za wadę jednak należy uznać to, że nie wolno usunąć ich szablonowym zmywaczem do paznokci, lecz musi zostać to dokonane w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz