Nabycie części – naprawiamy ciągniki oraz maszyny rolnicze

Szukając podzespołów zamiennych do określonego pojazdu elementem istotnym jest jego marka. Wszystko jedno, czy będzie to motocykl, samochód osobowy czy również ogromna ciężarówka lub ewentualnie kombajn zbożowy – punktem wyjścia jest pełna konstrukcja, opatentowana i znana na rynku pod komercyjną nazwą. Tak samo, kiedy zachodzi potrzeba kupna części traktorów rolnych przeróżnych marek, poszukuje się takich, jakie konstruktor wymyślił oraz dostosował do tego właśnie modelu – rekomendujemy części do maszyn rolniczych. Jest wtenczas, jeśli nie gwarancja, to chociaż większa pewność, że po wymianie nadszarpniętego elementu na tożsamy, naprawa pozwoli na korzystanie z ciągnika przez dłuższy czas, innymi słowy po prostu będzie efektywna.

Dlatego również niektóre warsztaty naprawcze, a już z pewnością firmowe serwisy odmawiają instalowania części innego producenta aniżeli tej rzeczowej maszyny czy też przynajmniej odmawiają udzielenia gwarancji na naprawę, jeśli liczyła ona na wymianie podzespołów uszkodzonej na jej odpowiednik, jednak nie kreatywny.

Ogromny koszt luksusowych części i podzespołów generuje powstawanie rynku podróbek. W większości wypadków przeważająca część kosztów remontu jakiegokolwiek sprzętu mechanicznego wynika z konieczności wymiany uszkodzonego elementu na nowy. Robocizna stanowi na ogół drobny procent wyceny naprawy. Im znacznie bardziej karkołomne i specjalne urządzenie, tym więcej kosztuje jego naprawa.

Ciągniki rolnicze, jednakowo jak inne pojazdy mechaniczne, wyposażane są w coraz to innowacyjne akcesoria, a funkcje zasadnicze podnoszone na wyższy poziom. Firmy tworzące ciągniki konkurują pomiędzy sobą również gwarancją bezawaryjności własnego produktu. Kiedy jednakże awaria taka nastąpi, czasami z winy użytkownika, wydatek naprawy jest wielki, zwłaszcza ze względu na kosztowne części.

Atestowane, firmowe części ciągników rolniczych maja czasem tak ustawione i wyśrubowane parametry, że nie istnieje możliwość zastąpienia ich tańszym zamiennikiem. Dotyczy to modeli najnowszych, wspieranych elektroniką. Korzystna odsłoną takiej sytuacji jest to, iż naprawa z użyciem firmowych części może posiadać gwarancję, jednakowo jak żywotność samych części.

Dodaj komentarz