Nieinwazyjna technika oczyszczania z użyciem lasera na różnych nawierzchniach

Precyzyjne oczyszczanie laserowe wykonywane przez firmę RenovaLaser umożliwione jest, gdyż użyte jest zjawisko ablacji laserowej, czyli przemiany stanu skupienia koniecznej do usunięcia zewnętrznej warstwy umieszczonej na przeznaczonym do czyszczenia przedmiocie z ciała stałego w gaz albo plazmę z ominięciem stanu ciekłego, gdyż brud odparuje.

Opcja skrupulatnego wyregulowania wszystkich parametrów sprawdza się w odnawianiu kamiennych, zrobionych z gipsu, zrobionych z wapienia, drewnianych przedmiotów albo polichromii, a także tkanin oraz papieru. Jak wobec tego można spostrzec, opcje są tutaj duże i można na sporo sobie pozwalać. Laser światłowodowy doskonale usunie zabrudzenie pogodowe, graffiti, farby, smary, tłuszcze, bądź dowolne naloty powstające w procesach przemysłowych. Co nie bez znaczenia, rezultaty uzyskuje się szybko, a laser bez wątpienia się nie nagrzeje.

Nie dojdzie również tym samym do odkształcania albo zniszczeń nawet wyjątkowo delikatnych surowców. Renowacja laserem ma sporo pozostałych atutów: nie ma potrzeby używać ścierniw oraz chemii, laser nie generuje hałaśliwych dźwięków a także nie ma potrzeby do jego użytkowania wody. Oczyszczanie ma miejsce z zastosowaniem wiązki światła, czyli nie ma fizycznego kontaktu z nawierzchnią. Nie dojdzie też do przegrzewania materiału, bo okres trwania impulsu nie jest długi.

Można usunąć następne sfery bez naruszenia pozostałych, ze względu na to, iż nasilenie można wyregulować w łatwy sposób. Laser jest również urządzeniem mobilnym, a więc nie ma konieczności czegokolwiek zdemontować, żeby było oczyszczone. Jak więc można spostrzec, czyszczenie laserem powiązane jest z licznymi plusami. Wiązka ma różnorodne kształty, co pozwala ją dopasować do bryły a także do cech oczyszczanego elementu. Z uwagi na to że eksperci szkolą się, żadne zamówienie nie jest dla nich wyzwaniem. Wykwalifikowany personel posiada konieczne kwalifikacje do tego, żeby wszystko robić dokładnie.

Dodaj komentarz