Odnowienie dachu – co oraz w jakim miejscu warto nabyć?

Na stworzonym przez nas rynku jesteśmy w stanie wyróżnić następujące rodzaje blach dachowych: stereotypowe lub ewentualnie tak oznaczane blachy dachowe nowatorskiej generacji, inaczej blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe tradycyjne odnajdują swoje zastosowanie pomiędzy innymi w egzekwowaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy również izolacji przeciwwilgociowych – przetestuj panel dachowy. Do produkcji pap standardowych stosowany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budowlana o gramaturze 333g/m2 bądź też 400g/m2. W zależności od rodzaju blachy dachowe od wierzchniej i dolnej witryny pokryte są one drobno lub też gruboziarnistą posypką. Pomimo tego, że na rynku odnajdują się obecnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe szablonowe cieszą się dużą renomą, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu powłok (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w rozmaitych odcieniach; wodoszczelna kompozycja bitumiczna; osnowa; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa. Różnica między tymi dwoma rodzajami dotyczy sposobu ich układania.

Na dolnej stronie blachy dachowe zgrzewalnej ulokowana została poboczna warstwa asfaltu, jaka ma sprzyjać dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w czasie stapiania jej palnikiem gazowym. By blacha służyła nam na dłużej należy komponować ją zgodnie z pewnymi maksymami występującymi w sztuce budowlanej oraz podczas sprzyjających warunków pogodowych. Punktem, jakie w największym stopniu narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Trzeba tu zwłaszcza uważać na niedociągnięcia obróbek, by w przyszłości wilgoć nie powodowała zniszczeń i nie dostawała się do wnętrza mieszkania. Blacha użytkowana do pokrywania dachów musi mieć jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań lub dziur. Tradycyjne blachy dachowe przykleja się lepikiem czy też klejem na gorąco bądź na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych.

Reguła układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum który się tam znajduje topi się, dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a zarazem z reguły stosowanym jest zgrzewanie pełnej szerokości rolki i przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe mają tzw. zakład pod następny pas, który z reguły ma szerokość od 8-10cm. By blacha położona była szczelnie wypada zgrzewać ją na minimum 8cm na długości oraz 10cm na zakończeniach rolek. Żeby zapobiec nadmiernemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być zbyt długi.

Dodaj komentarz