Płot z siatki – wykorzystanie na autostradzie

W naszym kraju niesłychanie w wielu przypadkach dochodzi do wypadków drogowych, w jakich nagminnie będą uczestniczyć piesi. Z tego także powodu wykorzystuje się wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, zwłaszcza zaś na tych odcinkach, gdzie nie można się spodziewać sygnalizacji świetlnej, czy na przejazdach autostradą. W takich położeniach bardzo przyzwoicie sprawdzają się siatki autostradowe, jakie będą się różnić od szablonowych tym, iż są kompletnie inaczej plecione.

W dodatku są znacznie grubsze oraz poprawniej znoszą warunki atmosferyczne, a ich solidność dochodzi do trzydziestu lat, podczas kiedy szablonowe siatki ogrodzeniowe zużywają się już po pięciu, dziesięciu.

Jesteśmy w stanie niemniej jednak zadać sobie zapytanie, czy rzeczywiście obecność takiej siatki jak sztachety blaszane w obszarze niezabudowanym jest potrzebna. W większości wypadków nie można mieć tu niepewności, ponieważ wielokrotnie autostrady prowadzi się poprzez tereny leśne, jakie będą się rozciągać na wiele kilometrów. Istnieje wobec tego wielkie ryzyko, iż niespodziewanie może w takim miejscu wyskoczyć na jezdnię leśna zwierzyna, jak na przykład sarna.

W takiej sytuacji kierowca, zaszokowany takim biegiem spraw, może nie posiadać stosownie niemało czasu na reakcję i dojdzie do dodatkowego wypadku, jaki może być tragiczny w skutkach. Poza tym na takich terenach nierzadko buduje się domy rodzinne, co prawda nie przy samej autostradzie, jednak w niedalekiej odległości od niej. Istnieje wobec tego i takie możliwość, że gdzieś w pobliżu są w stanie bawić się dzieci i z ciekawości będą pragnęły wybrać się na przechadzkę, aż do samej autostrady.

Jeśli zaś będziemy zastanawiać się nad tym, czy taki szczegół aranżacji przestrzeni jest atrakcyjny, to z pewnością nie wolno go określić tu pozytywnie. Szkodnicy on widok na zielony teren, jaki będzie się rozciągać dokoła oraz może stanowić nawet swego typu pułapkę. Jeśli ktoś się zgubi w lesie oraz będzie chciał się przedostać na autostradę, by załapać się na przejazd autostopem, ma prawo się zaskoczyć, kiedy zobaczy przed sobą wysoką siatkę, po jakiej bardzo trudno będzie się przedostać na drugą stronę internetową.

Dodaj komentarz