Szczoteczka w mieszkaniu oraz podróży – warto ją mieć

W szeregu przypadków jest rozpatrywana jak następny kosztowny wihajster. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami oraz obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, iż szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezmiernie późno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Faktem jest jednakże, że używanie szczoteczki elektrycznej zwiększa nie tylko wygodę mycia zębów, między innymi przez skrócenie czasu pomocnego do ich wyszczotkowania. Używanie szczoteczek elektrycznych zwiększa przede wszystkim skuteczność mycia zębów. W rezultacie mamy lepiej wyczyszczone oraz bronione przed próchnicą zęby. W dodatku producenci szczoteczek elektrycznych nie śpią i ciągle optymalizują swój produkt. Nasza szczoteczka może mierzyć czas mycia zębów.

Co poniektóre emitują sygnał dźwiękowy po każdych trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby oraz dziąsła, to przed nazbyt mocnym i napiętym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z czujnikiem siły. Działa ona tak, że sygnały pulsacyjne ustąpią, gdy szczoteczka jest zanadto mocno dociskana do przestrzeni zęba. To kłamstwo, iż szczoteczka elektryczna zajmuje więcej miejsca niż schematyczna i nie nadaje się na wyjazdy służbowe lub ewentualnie urlopowe. Dziś dostępne modele zezwalają nam zadbać o zęby także poza domem, co ukazuje https://oclean.pl. Na rynku można zakupić szczoteczki, jakie mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Starczy nam to na blisko dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, iż będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak więc wystarczy, że zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak zwanej bazy. Szczoteczki elektroniczne najczęściej mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za wsparciem indukcji elektromagnetycznej. Tak więc taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Niektóre szczoteczki mają także wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania akumulatorów. Wobec tego jeśli nieraz odjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo artykuł wytrzyma bez ładowania. Trzeba pamiętać, iż po kompletnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.

Dodaj komentarz