Troszczmy się o stawy kolanowe – wypróbuj, co radzi lekarz

Kiedy jesteśmy młodzi, wydaje nam się, że nigdy się to nie zmieni, nic nie będzie nam dolegało oraz mamy wprost poczucie nieśmiertelności oraz niezniszczalności. To smutne rzeczywistość nieraz weryfikuje te poglądy dając nam jasno do zrozumienia, że jesteśmy jedynie kruchymi istotami, jakie mimo wielkiej woli życia jest niesłychanie łatwo zniszczyć. Kiedy tak właściwie działają bez zarzutu, mimo naszej niedbałości, nie odczuwamy jakichkolwiek dolegliwości a nawet jeżeli posiadamy niewielkie przypadłości, to bagatelizujemy je.

Dopóki chodzimy normalnie nic nam nie przeszkadza, niestety kiedy pojawia się większy kłopot niespodziewanie okazuje się ja nadzwyczaj wymagane do stworzonego przez nas szczęścia jest prawidłowe aktywność stawów, szczególnie kolanowych, jakie pozwalają nam na pokonywanie dużych odległości pieszo i bezproblemowe załatwianie wszelkich spraw, bez wspomagania się innymi.

Niestety niezwykle w szeregu przypadków okazuje się, że degeneracje stawów kolanowych nie są odczuwalne przez nas znacząco, a postępują – dzieje się to niezmiernie powoli, a z tego powodu znaki nie pojawiają się nawet miesiącami – tu pomoże osteopata bielsko biała. Za to kiedy już odczujemy dowolną dokuczliwość okazuje się, iż stopień zaawansowania jest dosyć znaczący i nadaje się już do leczenia. O stopniu zaawansowania bądź w ogóle występowaniu zwyrodnienia przeważnie dowiadujemy się przez badanie rentgenowskie bądź przez USG.

Stawy kolanowe leczy się w zależności od uszkodzenia powierzchni stawowej, niemniej jednak nadzwyczaj wielokrotnie robi się to przez wyjątkowe zastrzyki, przeważnie są to zastrzyki, a w następstwie tego stosowana jest tutaj metoda określana jako wiskosuplementacja, inaczej wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w bolące miejsce. Zastrzyki z reguły wykonuje się w odstępach jednego tygodnia, na jeden staw, a seria takich zabiegów wynosi od trzech do pięciu zastrzyków. Oprócz tego użytkuje się też metody dodatkowe, wspólnie z zastrzykami, a w następstwie tego takie jak rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia, leki przeciwzapalne lub przeciwbólowe lub zastosowanie preparatów z glukozaminy czy kwasu chondroitynosiarczanowego w sposób doustny. W kwestii stawów ogromnie istotna jest bezsprzecznie również profilaktyka, która obejmuje naturalnie utrzymanie słusznej wagi ciała, właściwe dobieranie aktywności fizycznej, a więc nie przeciążanie się, profesjonalne odżywianie i niebagatelizowanie dowolnych dolegliwości.

Dodaj komentarz