W czym przewozić malucha? Przetestowane foteliki i wózki

Małe dziecko potrzebuje nadzwyczajnej opieki. Choć zanim nie zacznie samodzielnie chodzić, dużo czasu spędza na rękach mamy bądź w łóżeczku, to jednak niebezużyteczne jest coś, w czym bez uszczerbku będziemy w stanie przewozić dziecko. Z małym dzieckiem wypada wychodzić na częste spacery, albowiem wzmacnia to jego system immunologiczny. Skutkiem tego każdemu rodzicowi nieodzowny jest wózek. W tej sprawie nie mamy co narzekać, gdyż wózki dziecięce to obecnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W głównej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, które mają być nim przewożone. Istnieją albowiem wózki bliźniacze, w jakich jechać może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie lub ewentualnie jedno za drugim.

Niewątpliwie wózki dobieramy także do wieku oraz wielkości potomka. Głębokie wózki na znaczących kołach przeznaczone są dla maluszków-noworodków i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia, wolno przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niesłychanie istotne jest, żeby uczynić hamulce w wózku oraz zadbać o to, żeby był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeżeli jesteśmy właścicielami samochodu, to żeby bezpiecznie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, by gwarantowały maksymalne bezpieczeństwo – przetestuj wobec tego propozycję na Recaro. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, ale warunkiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat oraz ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi jeździć w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając właściwy wózek prócz wygody dziecka weźmy też pod uwagę stworzony przez nas styl życia-jeśli jesteśmy niezwykle ruchliwi, mobilni, z pewnością sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz