W jaki sposób pokonać strach przed stomatologiem?

W współczesnych czasach w dalszym ciągu jest to dostrzegalne, że w momentach, gdy ktoś mówi o dentyście, wielu figurom jeży się włos na głowie. Od zawsze zauważalny był strach przed dentystą, a lekarze stomatolodzy wielokrotnie dziwili się, czemu tak się dzieje. Żaden z nich nigdy, w trakcie nauki na akademii lekarskiej, nie myślał o tym, iż pragnie zostać doktorem, żeby straszyć innych. Nie jest to jakkolwiek cel lekarza stomatologa. Człowiek zostaje lekarzem, żeby uzdrawiać innych, aby ulżyć w ich cierpieniach, żeby wyprowadzić z choroby. W wypadku innych lekarzy znawców sporadycznie, kiedy można zauważyć fakt, że pacjenci się ich boją.

A w przypadku dentysty praktyka ta jest nierozerwalnie związana z egzekwowaniem zawodu stomatologa. Tak w samej rzeczy, każdy pacjent boi się bólu, nie samego doktora, jako osoby i całe szczęście, iż na studiach lekarskich też o tym uczą.

Ewidentnie, jeszcze do niedawna, wykłady z tego obrębu nie realizowały rezultatu, ponieważ coraz mocniejsze jest już znieczulenie w gabinetach. W jakiejkolwiek podstawówce była oraz jest higienistka, a wraz z nią, higienistka dentystka. Może nie we wszelkich placówkach oświatowych było to regułą, ale w wielu wypadkach panie dentystyki w nich zatrudnione były dla dzieci bardzo nie uprzejme. Pacjent wymaga, też ten mały, żeby internista konin był dla niego wielkoduszny i nie negował jego strachu przed bólem. To jest niesłychanie ważne, w jaki sposób doktor dentysta przystępuje do pacjenta oraz jego obaw, a już w szczególności, kiedy tak właściwie pacjentem jest małoletnie dziecko.

Kiedy higienistka przyrzeka maluchowi, że nic go nie będzie bolało, a następnie na fotelu dentystycznym okazuje się, że ból jest nie do wytrzymania, pacjent krzyczy w niebogłosy, a dentystka wrzeszczy jeszcze o wiele bardziej, aby dziecko przestało, to zdecydowanie nie jest korzystna praktyka. Oczywiście w ten sposób nieraz odbywało się to w dawnych okresach, bowiem szkoły oszczędzały na lekach oraz znieczuleniu, a cierpiały na tym dzieci, którym uraz do dentysty pozostał do dziś oraz nie chcą się leczyć.

Dodaj komentarz