W jaki sposób stać się stylistą włosów?

Na naszym rynku można dostrzec dużo zmian. Znikają pewne warsztaty rzemieślnicze na ich położenie pojawiają się sieciowe molochy, jakie oferują ogromny poziom, jednakże nie ma w nich pewnej atmosfery, jaka panowała w niewielkich warsztatach rzemieślniczych. Tak także jest w przypadku warsztatów fryzjerskich.

Ostrożnie zanikają te małe warsztaty, gdzie można było przybyć zrobić cokolwiek z włosami i przy okazji trochę poplotkować. Na ich położenie wynikną innowacyjne zakłady, rzekomo niewiele się różniące, jednak przynależne do sieci, gdzie trochę brakuje tej komunikacji z konsumentami. Fryzjer albowiem dla wielu ludzi jest nie zaledwie rękodzielnikiem, jest też artystą, jaki z włosów na niejakiej głowie sprawi cudo.

Fryzjer, lub jak kto woli stylista włosów, nie tylko układa włosy zgodnie z życzeniem klienta, ale też ma obowiązek poradzić mu co wolno najważniejszego z jego włosami zrobić. Powinien dostosować fryzurę do owalu buzi, do postaci włosów użytkownika, ale również powinien wiedzieć co klient lubi. Toteż ważne jest podtrzymanie pewnej wspólnoty z klientem.

Można mieć nie jeden kurs fryzjerski, jednak jeśli nie ma się pewnego podejścia do klienta, w takim przypadku zdoła się okazać, iż pomimo, iż stylista stworzył kawał ciężkiej roboty, to skutek nie będzie zadawalał użytkownika – potwierdza to zobacz. Można ogłosić, iż stylista włosów ma obowiązek mieć tą pasję, która zezwoli mu na sporządzanie istniejących dzieł sztuki. Ta pasja jest odczuwalna na ogół już przy pierwszym kontakcie fryzjera z klientem i to wywołuje, że fryzjer ten jest rozchwytywany przez kolejnych klientów. Kiedy stylista włosów już się zabierze się do sporządzania swojego dzieła, to nie mogą być prostolinijne bezwolne manewry, jakie mało wnoszą do relacji między nim a użytkownikiem.

W takim trafie użytkownik nie przekaże wszelkiego co chce spełnić, bo nie uwierzy fryzjerowi. Biegłość słuchania i wyciągania wniosków jest fryzjerowi nadzwyczaj potrzebna. Bez tej biegłości nie będzie też umiał stworzyć sobie w głowie obrazu tego co chce klient. Na nieszczęście takich fryzjerów już jest co raz skromniej, a szkoda.

Dodaj komentarz