W jakim miejscu dzisiaj kupić książkę?

Wszelkie dzieci lubią bajki. Rodzice mają skomplikowane zadanie, bo od najmłodszych lat swojego dziecka muszą takie bajki wymyślać czy czytać. W dowolnym domu, w jakim są małe dzieci są także oraz Książki z opowiadaniami dla dzieci.

W pewnych sytuacjach to gigantyczne, grube księgi z kultowymi i znanymi nam wszystkim bajkami, w pewnych momentach to nieduże książeczki, w jakich jest jedno opowiadanie. Bajki powinny być przystosowane do wieku malucha. Fantazja, szczególnie tych najmłodszych, jest niesłychanie rozbudowana. Bajki powinny budować pewny światopogląd, powinny ostrzegać przed złem świata, ale także powinny ujawniać właściwe odsłony życia, dobre przymiotniki ludzi. Małym dzieciom należy to w stosowny sposób zademonstrować. Temu służą właśnie bajki. Jest ich niezwykle wiele. Są bajki wymyślone przed wieloma laty oraz jak mantra powtarzane wszystkim dzieciom, są bajki nowoczesne – przetestuj wiersze o miłości. Powinniśmy pamiętać, żeby takie bajki czytać naszym dzieciom. Pociechy miłują, kiedy opowiadamy im bajki, kiedy przedstawiany zajmujące historie. A takie zawarte są w książkach.

Każdy z nas spotykał się z nowelą. Na pewno niejedną taką nowelę przeczytaliśmy. Któż z nas jako małe dziecko nie odczytywał baśni. Nie ma chyba takiej osoby. Każdy człowiek, niezależnie od wieku czy płci ma na swoim koncie przynajmniej parę przeczytanych baśni. Czasem uwielbiamy ten typ książek i z zapałem sięgamy po coraz to innowacyjne baśnie. Dużo z nich to baśnie kultowe, popularne nam wszystkim, nieraz czytane, w wielu przypadkach opowiadane przez rodziców.

Gawędy takie zapadają nam w pamięć, ochoczo opowiadamy je naszym dzieciom czy wnukom. W bibliotekach, księgarniach lub czytelniach jest gigantyczny wybór przeróżnych baśni. Są też oraz baśnie dla dorosłych. Baśń to lektura opierająca się na fantastyce. Stąd nadrzędnymi bohaterami są postacie fikcyjne – wróżki, krasnale, królewny, źli czarodzieje, smurfy. Baśnie opierają się na przeróżnych motywach. Jakakolwiek baśń ma na celu przedstawienie czytelnikowi konkretnych cech, rzeczowych wydarzeń, rzeczy, z którymi będziemy mogli spotkać się w dziennym życiu. Takie baśnie powinniśmy w dobry sposób interpretować. Każdy robi to po swojemu.

Dodaj komentarz