W jakim miejscu spędzić noc w górach? Wygoda pensjonatów i hoteli

Jadąc w góry zastanawiamy się, w jakim miejscu przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, jakim starczy namiot lub przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to z reguły młodzi ludzie, który są rządni przygód. Niemniej jednak dla osób dojrzałych, z potomkami namiot nie jest w żadnym wypadku przydatny. Domek kempingowy lub pokój w małym, familijnym domku gościnnym także nie jest rozwiązaniem, kiedy powinniśmy przygotowywać posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a później również posprzątać po tym jedzeniu. Jesteśmy jakkolwiek na urlopie, więc chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie gotowanie oraz sprzątanie oraz zacznijmy korzystać z wygód, jakie oferuje nam szeroki rynek hotelarski w naszym kraju. Hotel jest wygodny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam chciało wychodzić z naszych czterech ścian, room service dostarczy nam kolację do pokoju.

Nieróbstwo nie jest właściwe, jednak raz w roku jesteśmy w stanie i z niego skorzystać, by spokojnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu oraz odpocząć po długich oraz wyczerpujących spacerach – w następstwie tego przetestuj Sylwester Kościelisko. Planując narty w górach nie wystarczy wskoczyć w pojazd, w którym spakowane są już nasze narty oraz kijki. Należałoby pomyśleć również o noclegu oraz to najpoprawniej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed podróżą w góry. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, więc nie wyczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu.

Najprawdopodobniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez własnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, albowiem te poprawniejsze i tanie będą już dawno zarezerwowane. Najlepszym rozwiązaniem problemu w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością odszukamy coś dla siebie i przede wszystkim z łazienką tylko do naszej profesjonalnej dyspozycji. Jeśli jednak wiemy, że pojedziemy na narty, gdy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, aby zatelefonować czy też napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wtenczas nie przyjemnych sytuacji i spania w brzydkim, małym pensjonaciku, jaki nie proponuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Uprzedni telefon do hotelu zapobiegnie szukania na gwałt noclegu.

Dodaj komentarz