Własny basem w domu – w jaki sposób go wybudować?

Posiadanie basenu kąpielowego we własnym domu jest gigantyczną atrakcją. To naturalnie dzięki niemu mamy możliwość wypoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Prywatny basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to właśnie dzięki współczesnym systemom gwarantującym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy wyłącznie ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Najczęściej umieszcza się go w piwnicy. Najodpowiedniej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu. Ewidentnie, w następnej kolejności także wolno dobudować basen, ale będzie się to kojarzyło z wyższymi wydatkami wynikającymi z dostosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, że jesteśmy w stanie w nim pływać niezależnie od pory roku.

Nadzorowanie stosownej temperatury w pomieszczeniu, w jakim znajduje się basen jest niesłychanie istotne. Należy zagwarantować w nim jak bardzo dobre odprowadzanie wilgotności, która powstaje za sprawą parowania wody. Parowanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę atmosfery wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Odpowiednio byłoby zainstalować w pomieszczeniu też osuszacz wody czy też klimatyzację. Jeżeli nie mamy możliwości zbudowania basenu w granicach domu jesteśmy w stanie zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie – tutaj wspomoże Producent basenów. Wypada niemniej jednak w pierwszej kolejności uczynić na danym obszarze poziom wód gruntowych oraz rodzaj gleby. Najwygodniej będzie stworzyć basen ogrodowy jak najbliżej mieszkania. Jest to ważne ze względu na niezbędność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej.

Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to właśnie dzięki czemu będziemy mieć zapewniony komfort oraz dyskrecję. Basen nie powinien znajdować się dosadnie przy trawniku gdyż powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma rozmiary około 4 metry wielkości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy nam głębokość około 1,5 metra. Ewidentnie jesteśmy w stanie się zdecydować na znacznie większy basen, jednakowoż wówczas koszty jego powstania i użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej starczy głębokość 1,5 m. Będzie ona optymalna ze względów ekonomicznych i użytkowych.

Dodaj komentarz