Własny ogród i hodowle – co hodować?

Zabierając się za gospodarzenie naszej profesjonalnej działki zastanawiamy się co byśmy pragnęli osiągnąć. Podziwiamy ogrody naszych znajomych, sąsiadów oraz innych. Myślimy sobie, iż nasza posesja musi błyszczeć wyglądem. Pragniemy, by wszystko tworzyło się jak najodpowiedniej. Niekiedy jest tak, że nam nie wychodzi. Nie załamujemy się. To nas bardziej buduje. Wierzymy w własne możliwości. Angażujemy ekipę ogrodników, jaka zadba o cały wygląd.

Oglądamy projekty i zdjęcia w Internecie oraz admirujemy, jak za pomocą roślin można urządzić raj dla ludzi. Istota ludzka w głębi duszy myśli sobie : Mój ogród musi być najpiękniejszy – w tym pomoże growkit. Bogaci ludzie niejednokrotnie budują swoje domy oraz urządzają teren na pokaz. Chcą, by sąsiedzi gadali jacy są okazali. Nieraz za swoje odłożone fundusze inwestują. Stare powiedzenie : zastaw się, a postaw się działa w ówczesnej Polsce.

Polacy mają takie specyficzne poglądy. W ogrodzie odkrywają się ścieżki, kaskady i inne różności, a w istocie nikt z nich nie korzysta. Ogród znaczący szczegół dekoracyjny, jednak nie dajmy się zwariować. Tworząc prywatny ogród nasuwają nam się różnorodne pomysły. Pragniemy zastosować jakieś rozwiązanie, dążymy do niego, a potem okazuje się, że wizja nam się zmieniła. Uważamy, to za absurdalny pomysł.

Początkowo warto wszystko zaplanować sobie w głowie. Krok po kroku zapisywać działania oraz nie wprowadzać większych zmian. W przeciwnym razie możemy być niezadowoleni. Różne rozwiązania podsuwają nam znajomi, niemniej jednak z reguły się do nich nie stosujemy. Uważamy, że to my rządzimy, co pragniemy mieć we własnym ogródku. Zagospodarowanie ogrodu leży z reguły w rękach mężczyzny. To on narzuca sprecyzowany schemat, a żona wprowadza poprawki. Razem podejmują decyzje, co gdzie ma być umiejscowione.

Dwie osoby mogą wymienić się celnymi spostrzeżeniami. Łatwiej jest, aniżeli samemu. Planowanie musi najpoprawniej być rozrysowane na etykiecie. Wizja w głowie jest ulotna i jesteśmy w stanie potem żałować, że czegoś zapomnieliśmy. Najlepiej drzewa ozdobne kupować do domu w małych rozmiarach. Po paru latach pełny ogród będzie bajecznie zarośnięty. Kolosalne krzewy są nazbyt drogie. Szkoda funduszy.

Dodaj komentarz