Współczesne rolnictwo – uprawa roślin oraz zastosowanie śruty sojowej

Rolnicy pielęgnują niezwykle różne rzeczy. Jest to w zasadzie zboże, warzywa i owoce. Jakikolwiek rolnik osobiście decyduje, co chce posiać. Osobiście podejmuje decyzję, czy skupić się na uprawie zboża, hodowli bydła czy na przykład na ogrodnictwie. Coraz znacznie bardziej dochodowe staje się hodowanie roślin ekologicznych. Powinny być niemniej jednak rozmaite potwierdzenia na to, że rośliny rzeczywiście takie są.

Niekiedy należy w takim razie wypełnić formalności, zameldować taki sposób uprawy do odpowiednich miejsc, urzędów, uzyskać profesjonalne zaświadczenia. Może to być męczące, szczególnie dla rolnika, który nie zna się na takich rzeczach, jaki nie ma tyle wolnego czasu, aby biegać oraz załatwiać formalności. Coraz to więcej jest laików roślin ekologicznych.

Ludzie pragną odżywiać się zdrowo. Pragną mieć pełne przekonanie, że warzywa jakie jedzą są jarzynami ekologicznymi, wyhodowanymi bez użycia chemicznych oraz trujących nawozów. Takie rośliny są o dużo droższe, ciężej jest jednak je wyhodować. Musimy zatroszczyć się o to, żeby były regularnie plewione, w słusznym momencie zerwane. Znamy chociaż kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt nazw roślin uprawnych, wiemy, jak one wyglądają, jak rosną, kiedy tak właściwie je się zbiera. Największą wiedzę na ten temat mają oczywiście rolnicy, jacy stosują tutaj. To oni absorbują się uprawą roli, w tym też uprawą roślin uprawnych. Wyróżnić jesteśmy w stanie siedem grup takich właśnie roślin. Pierwsza z nich to buraki – cukrowe i pastewne.

Wielu rolników zajmuje się oczywiście uprawą takich roślin. Grupa druga to rośliny pastewne. Są to różnego rodzaju trawy, rośliny strączkowe, motylkowate. Trzecią grupę stanowią rośliny oleiste. To z nich pozyskujemy olej. To pomiędzy innymi gorczyca, len czy rzepak. Grupa czwarta to flory zbożowe. Wszyscy prawdopodobnie wiemy, jak wygląda pszenica, żyto czy kukurydza. Kolejne grupy to warzywa oraz ziemniaki. Minioną grupę stanowią jarzyny sadownicze, do których zaliczamy drzewka owocowe oraz rośliny jagodowe. Tak wiec wybór mamy kolosalny. Możemy decydować, co pragniemy zjeść. Co poniektóre warzywa czy owoce mają niezwykle niemało wartości odżywczych, inne mają znikomą ilość witamin.

Dodaj komentarz