Z jakiego powodu interakcja z coachem jest taka owocna?

Często napotykamy się z pionierskimi wyzwaniami. Wielu z nas, jeszcze nie znając nawet detalów nowych propozycji, zmian, już z góry zakłada, że się nie nadaje do innowacyjnej rzeczywistości. Strach, obawa przed bezimiennym, brak wiary w siebie, nadciągający stres – jeżeli w takim stanie umysłowości odbędziemy na inne, innowacyjne miejsce, faktycznie, stworzona przez nas misja skazana będzie na niepowodzenie. Jakiekolwiek nasze możliwe potknięcie, potraktujemy jako konfirmacja naszego stanu z przed zmian, niekompetencji, niedopasowania. Powinniśmy czym prędzej oddać się pod opiekę coacha, czyli osobistego trenera, niemniej jednak nie od naszego ciała, lecz stworzonego przez nas umysłu.

Coaching, to kursy dla wszelkich, którzy myślą o swoim samorozwoju, o ulepszaniu własnych umiejętności, o zręczności dopasowania się do zmian, umiejętnościach przekonywania oraz ożywiania innych do zmian oraz rozwoju – przetestuj Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery. W ogromnym skrócie, szkolenia coachingowe wyzwalają pozytywne myślenie. Czasem trudno jest samemu sobie poradzić, widząc świat w ciemnych barwach. Rola coachingu jest tutaj nieoceniona. Dla wszystkich dziecka, rodzice powinny być coachami, inaczej trenerami prywatnymi, wspierającymi dziecko w jego przedsięwzięciach, wyborach, umiejącymi wskazać, co jest porządne a co kiepskie, pokazać prawdziwe wartości. To smutne, nie każdy rodzic umie nawiązać odpowiednie relacje z dzieckiem, co rodzi nieomalże zawsze bunt i opór małolata. Nie mając wsparcia w domu rodzinnym, szuka swojego coacha na podwórku, pośród kolegów z klasy, co nie zawsze kończy się przyzwoicie. By nauczyć się trafnych oraz prawidłowych relacji z dziećmi, rodzice powinni asystować w szkoleniach coachingowych, które wskażą im właściwe kierunki. Coaching, to nie wyłącznie szkolenia dla sfrustrowanych i znerwicowanych przedsiębiorców.

Dobre treningi i szkolenia przygotowane są dla wielu innych grup społecznych, które także wyczekują pomocy w wsparcia. Rodzice odpowiednio zdają sobie sprawę z tego, ile należy poświęcenia oraz wyrzeczeń, aby odpowiednio ukształtować i wychować dziecko na poprawnego, stosownego człowieka. Poprawnie jest znać metody, jakie ułatwią ten proces wychowawczy.

Dodaj komentarz